Jazda na rowerze

Aby nie tracić czasu na przygotowania, przygotowaliśmy dla Państwa propozycje wycieczek, których trasy można sobie wydrukować. Wystarczy tylko wybrać jedną z nich.

Miłośnicy sportowego look’u, kasków i rowerów poczują się u nas jak w bajce. Szlaki, które w zimie przeznaczone są do narciarstwa biegowego, można latem przemierzać na rowerze. Magistrala Izerska nie rozczaruje nikogo, wszystkie szlaki są w doskonałym stanie i tylko od Państwa zależy wybór odpowiedniego ich odcinka.

Mniejszą ilość wzniesień i bardziej relaksacyjne trasy po prostej drodze oferuje region Českolipsko oraz okolice Kamenickiego Šenova. Dużą popularnością cieszy się na przykład ścieżka rowerowa Ploučnice oraz Varhany, która prowadzi przez malownicze Góry Łużyckie. Nie można zapomnieć także o Czeskim Raju, gdzie czeka na Państwa trasa Greenway Jizera oraz pozostałe ścieżki rowerowe w okolicach miast skalnych.

Amatorom adrenaliny na pewno spodobają się bike parki, w których mogą przetestować oni swoje umiejętności kolarskie. Jeden z nich, znajdujący się bezpośrednio pod Ještědem, oferuje trasy o czterech stopniach trudności, na których początek można dostać się wraz z rowerami za pomocą kolejki linowej Skalka, czynnej przez cały sezon letni.  Odpowiedniej dozy szaleństwa można zaznać również w bike parku w Rokytnicy nad Jizerou oferującym łącznie trzy trasy o różnym stopniu trudności.  

Nie posiadają Państwo własnego roweru? Nie szkodzi! Niemal za każdym rogiem znajduje się wypożyczalnia rowerów, gdzie za drobną opłatą wypożyczyć można nie tylko rower, ale  również pozostały sprzęt rowerowy. Przyjemną alternatywą dla jazdy na rowerze są coraz to popularniejsze hulajnogi, które także można wypożyczyć. Ich główną zaletą jest praktyczny brak możliwości upadku, co sprawia, że nadają się nawet dla maluchów.