Muzea dla dzieci i centra nauki

Jeśli chcą Państwo połączyć przyjemne z pożytecznym i dostarczyć swym pociechom jednocześnie rozrywkę i wiedzę, zapraszamy do muzeów, których specjalnie przygotowany program zaciekawi każdego małego gościa.

Libereckie Centrum Babylon to olbrzymia fabryka zabawy. Na terenie tutejszego staroczeskiego lunaparku znajdują się huśtawki, karuzele, autodrom czy też byk rodeo – symulator jazdy na byku. Można się wybrać w podróż po pozaziemskich galaktykach w kinie 4D oraz pobłądzić w lustrzanym labiryncie z duchami i iluzjami optycznymi! A na koniec dnia postawić wyzwanie przed całą rodziną i wspólnie wziąć udział w pojedynku w cieszącej się powodzeniem laser game arenie, której boczne tory są przystosowane również dla małych dzieci.

Nieopodal ruin zamku Trosky przy Turnovie znajduje się popularny przyrodniczy park rozrywki Šťastná země (Szczęśliwa Ziemia). Na gości czekają tu huśtawki, drabinki, huśtawki linowe i olbrzymie dmuchane trampoliny. Na terenie parku znajduje się również Prožitkový geopark (Geopark Poznawczy) – przygodowy szlak z elementami interaktywnymi, który wzbogaci wiedzę małych i tych większych wycieczkowiczów.

Jeżeli wśród Was lub w Waszych rodzinach są miłośnicy klocków lego, to na pewno warto odwiedzić libereckie Muzeum klocków LEGO (Muzeum stavebnice LEGO). Do obejrzenia jest ponad 1000 oryginalnych modeli lego oraz replika libereckiego ratusza, która została zbudowana z ponad 100 tysięcy klocków!

Pomysłem libereckiego EKOParku jest „wyciągnięcie rodzin z dziećmi z galerii handlowych i zachęcenie do spędzania czasu na  łonie przyrody”. Przepiękny, zapewniający odpoczynek park w centrum Liberca, dzięki swej powierzchni 10 tysięcy m2, stał się prawdziwą oazą przyrody. Nie można się w nim nudzić -  na terenie parku znajdują się bowiem drabinki, piaskownica, wieża widokowa, hamaki, muzeum owadów, bosościeżka, labirynt i wiele innych atrakcji.

Podczas kapryśnej pogody (ale nie tylko!) można razem z rodziną odwiedzić libereckie centrum nauki iQLANDIĘ. Zajmujące powierzchnię 10 tysięcy m2 centrum oferuje możliwość obejrzenia i wypróbowanie na własnej skórze ponad  400 interaktywnych eksponatów.,. Do najbardziej atrakcyjnych należy Thespian - pierwszy humanoidalnych robot w Czechach, pierwszorzędne Planetarium oraz cały szereg ekspozycji takich jak Świat Wodny, czy też GEOLab. Poza tym podczas gry Kryminálka (Wydział Kryminalny) wcielić się można w rolę detektywa i rozwiązując trudne zadania oraz zbierając różne poszlaki raz na zawsze rozwiązać sprawę morderstwa dr Pospíšilovej!

Dużym zainteresowaniem cieszy się również iQpark w libereckim centrum Babylon. Zarówno starsi jak i młodsi zwiedzający mogą tam zaczerpnąć nowej wiedzy i techniki – centrum zapewnia możliwość zapoznania się ze zjawiskami fizykalnymi i chemicznymi, ze zwierzętami, roślinami lub chociażby astronomią w bardzo ciekawy, zabawny i przystępny dla dzieci sposób. Mogą one odkryć przeżycia pasażerów Titanica, przejść przez gwiezdny tunel lub zmierzyć się z największym człowiekiem świata.

Każde dziecko zafascynowane jest dinozaurami. Są tak olbrzymie, tak przerażające i jednocześnie takie zachwycające, że po prostu nie da się od nich oderwać oczu. A jeżeli do tego ruszają się, z otaczających bagien wydostaje się dym, a dookoła panuje prawdziwa mezozoiczna burza, to wystarczająca dawka prawdziwych wrażeń jest gwarantowana. Częścią libereckiego DinoParku poza eksponatami - dinozaurami, jest również ścieżka dla bardziej odważnych dzieci, kino 4D, tunel czasu czy też puszcza z prawdziwym deszczem!