Adrenalina

Doświadczanie przeżyć powodujących wzrost adrenaliny nie jest łatwe w sezonie zimowym. Większość tego typu atrakcji, takich jak skoki, parki linowe itp.  dostępnych jest bowiem jedynie w sezonie letnim, a w zimie wieje trochę nudą. Jednak nie na terenie Liberecka!

My oferujemy bowiem ścianę wspinaczkową Hanibal. Jej nazwa nie pochodzi od książkowej postaci kanibala Hannibala Lectera, lecz od kartagińskiego generała Hannibala, który wraz ze swą armią przeszedł przez Pireneje i Alpy. Dlatego, że u nas wygląda to dokładnie jak w Alpach. Ściana znajduje się w centrum Liberca i jest to największa sztucznie zlodowaciała powierzchnia w Europie Środkowej, jej wysokość wynosi 28 metrów! Do jej funkcjonowania niezbędne są jednak ujemne temperatury! Spróbować tu można na przykład wspinaczki lodowej z czekanem, co może wywoływać silne emocje. Wspinaczka odbywa się pod okiem doświadczonych wspinaczy - i jest na tyle bezpieczna, że nadaje się dla dzieci o wzroście ponad 120 cm.

Odwiedzającym okręg liberecki, którzy preferują wygodę, możemy polecić snowtubing w Szpindlerowym Młynie lub w ośrodku U Vodárny w Bedřichovie. Państwo wejdą i usiądą wygodnie w  olbrzymiej nadmuchiwanej bańce, a my następnie popchniemy ją w dół. Przejazd odbywa się w bezpiecznej rynnie i zapewnia masę doznań i dobrej zabawy. Do wyboru mamy trzy trasy - od najwolniejszej dla małych dzieci, po szybki zjazd w dół dla amatorów adrenaliny. Znajduje się tu również zupełnie nowa atrakcja śnieżna - hulajnogi śnieżne - specjalny środek transportu wyposażony w hamulec nożny, którym można wyjechać wyciągiem, zjeżdżać i skręcać. Kto się odważy? Wyjątkową popularnością cieszy się również tor saneczkowy Happy World w Harrachovie, który za sprawą ogrzewania na całej swojej długości jest otwarty również w zimie i zalicza się w ten sposób do najchętniej odwiedzanych miejsc w regionie.

Pędzić niczym błyskawica można również na trasach saneczkowych w Szpindlerowym Młynie oraz Janskich Lázníach lub na Černéj Studnici, gdzie trasy powstały dopiero w zeszłym roku, ale już od początku cieszyły się dużą popularnością wśród odwiedzających, zarówno tych małych, jak i tych dużych. Nie mogłoby być inaczej, skoro poza samym zjazdem trasami saneczkowymi można zasmakować lokalnej kuchni lub wspiąć się na jedną z najpiękniejszych wieży widokowych w Górach Izerskich - Černą Studnicę, która została wybudowana w latach 1904 – 1905.