Wyszukiwanie

Wiosna w Czeskim Raju

PhotoPick 57908 1280 mira chmela

Mówią, że wiosna w Czeskim Raju jest wspaniała. Dlatego przygotowaliśmy kilka pomysłów, dokąd wybrać się w te słoneczne wiosenne dni.


Czesi Raj przygotował dla swoich gości na nowy sezon praktyczną nowość, którą docenią wszyscy turyści, na rowerze i pieszo – elektroniczne pomysły na wycieczkę, w formie flipbook. Możemy się cieszyć na 28 pomysłów na wycieczki piesze, które doprowadzą nas do wszystkich zakątków tej wspaniałej destynacji. Ani rowerzyści nie muszą być smutni, dla nich jest przygotowanych jeszcze więcej wycieczek. Ten elektroniczny przewodnik zaoferuje nam też wycieczki do filmów i bajek, gdzie zobaczymy na przykład pałac Sychrov ze znaną Złotowłosą lub zajrzymy do Jiczina do rozbójnika Rumcajsa.

Jak już wspominamy tę bajkową postać, nowo otwarto po remoncie Galerię Świat Rumcajsa w budynku jiczińskiego pałacu. Możemy się cieszyć na mnóstwo interaktywnych elementów, które wzbogacą przeżycie ze zwiedzania i wprowadzą nas wprost do historii rozbójnika Rumcajsa i jego rodziny. Brzmi to jak wycieczka głównie dla dzieci, ale również rodzice nie będą się nudzić na tej wycieczce. Dla rodziców są przygotowane dwie zgadywanki, czy też informacje i Václavu Čtvrtkovi i Radku Pilařovi, dzięki którym Jiczin jest znany jako miasto bajek.

A ponieważ zaczyna się wiosna i nadchodzą słoneczne dni, wybierzemy się do przyrody. W miejscowości Dolní Bousov czeka czterokilometrowa ścieżka dydaktyczna. Dowiemy się ciekawych informacji a dzieci na pewno ucieszy przygodowa gra, która jest dla nich przygotowana na tej ścieżce. Materiały są przygotowane w Centrum informacyjnym, lub można je pobrać z Internetu. Na ścieżce będziemy przechodzić pięknym krajobrazem wokół stawów Pivák, Zvolínek, Podlesník i Pískový.  

W przyrodzie zostaniemy i zaprosimy Was do Baby i Panny, to znaczy zamku Trosky. Jest to symbol Czeskiego Raju, który można zwiedzać indywidualnie, bez przewodnika. Widok ze szczytu na wiosną na pewno będzie tego wart!


Wspomnieliśmy już pałac Sychrov, ale nie jest jedyny w Czeskim Raju, który możemy odwiedzić. Zwiedzanie oferuje też pałac Svijany, gdzie obejrzymy piękne wnętrza, a kto lubi piwo, może skosztować tego svijańskiego. Możemy też wybrać się na zamek Kost, który jest nowo po dokończonym remoncie. Możemy zobaczyć nowy bruk, wyremontowane mury parkanowe i ścianę masywu skalnego. Nowością jest też wejście na parter wieży Velká věž, gdzie wcześniej zwiedzający nie mieli wstępu, obejrzymy też ciekawą projekcję 3D modelu zamku Kost z tworzywa sztucznego.

Jedną z ostatnich propozycji będą piękne widoki w naszym kraju. Widok do kotliny Czeskiego Raju zobaczymy, jeżeli wespniemy się na wieżę widokową Kopanina niedaleko miejscowości Frýdštejn. Wokół tej pięknej budowli z cięgieł w ciągu lat wyrosły drzewa, ale wciąż jest możliwy widok i na pewno polecamy jej odwiedzenie. Dobrym pomysłem na wycieczkę są też spacery do punktu widokowego Husníkova vyhlídka w masywie Besedické Skály labiryntami skalnymi Kalich i Chléviště.


Nie zapomnijcie z nami odkrywać Czeski Raj również w sieciach społecznościowych, gdzie znajdziecie nas jako @regionliberec. Świetne pomysły na wycieczki znajdziecie też na stronach internetowych Czeskiego Raju - www.cesky-raj.info i jego sieciach społecznościowych.Wytworzono 5.5.2022 10:10:30 - aktualizowano 11.5.2022 10:41:58 | przeczytano 1750x | katerina.horackova
 
load