Wyszukiwanie

szklana szafa - wystawa

plk., autor: Srbová
Miejsce:

Galeria miejska im. Vlastimila Rady náměstí 3. května 1, Železný Brod, 468 22, Przedstawić na mapie

Data imprezy:2.7.2022 až 28.8.2022
Charakter imprezy:Lokalne
Typ akcji:Wystawa -
Kategorie temetyczne:Sztuki plastyczne - wzornictwo, szkło
Więcej informacji na:http://www.zeleznybrod.cz
Adnotacje:Wystawa modeli z pokazu mody Made in Jablonec oraz prezentacja firm szklarskich.

Szczegółowy opis:

Nie wiesz, w co się ubrać? Przyjdź i przebierz się w Železným Brodzie...

 

W Galerii Miejskiej Vlastimil Rada w Železným Brodzie z pewnością znajdziesz atrakcyjny strój...

... Nie wierzysz? To przyjdź i przekonaj się sam. Od 2 lipca do końca sierpnia będzie można obejrzeć wystawę prezentującą modele stworzone dla pokazów mody Made in Jablonec w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Wyjątkowo misterne modele prezentujące twórczą pracę projektantów, szwaczek, szklarzy i jubilerów zostaną uzupełnione o unikatową biżuterię autorską.

Wystawione modele noszą nazwiska znanych projektantów mody, takich jak Beáta Rajská, Natali Ruden i Eva Robovská. Jednym z najbardziej wyjątkowych jest model autorstwa Borisa Hanečki, projektanta niebieskiej sukni aktorki Jitki Čvančarovej, który szyje również dla prezydent Słowacji Zuzany Čaputovej.

Modele, w tym ten z tegorocznej Dogali, uzupełnia biżuteria z firm szklarskich Misamo, Lampglas, Atlas Bijoux, Granát Turnov, Preciosa i innych.

W montażu wystawy uczestniczyła również Střední uměleckoprůmyslská škola sklářská z Železnego Brodu, która prezentuje trzy modele z 2018 roku świętujące 100-lecie naszej republiki.

Podczas wystawy będzie można zagrać w grę i odkryć szklany skarb. Wszyscy uczestnicy tej zabawy wezmą udział w losowaniu na zakończenie wystawy, w którym będzie można wygrać biżuterię od wystawiających się firm.

Aby urozmaicić wystawę, w jej trakcie odbędzie się kilka warsztatów, na przykład będzie można spróbować pracy przy piecu szklarskim ze szklarzem Karelem Sobotką lub uszyć bransoletkę z koralików z panią Jiřiną Čermákovą i Věrą Černá.


 
load