Wyszukiwanie

Jedziemy w góry

Wysoka jakość i bogaty wybór sportów zimowych – to są powody, la których Kraj Liberecki jest zaliczany do najlepszych destynacji na zimowy urlop. A my nie możemy nic innego, niż to potwierdzić, ponieważ Góry Izerskie, górski grzbiet Jeszczedu, Góry Łużyckie i Karkonosze oferują doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego i innych zimowych sportów adrenalinowych. Dlaczego więc nie skorzystać z tej okazji?

Od czego innego zacząć, niż od Ośrodka narciarskiego Skiareál Ještěd – miejsca jak stworzonego do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ośrodek oferuje 4 kolejki linowe i 6 wyciągów, które nam zapewnią bezpieczny i szybki transport na początek trasy zjazdowej. Trasy zjazdowe nadają się dla zarówno rodzin z dziećmi, jak też dla doświadczonych i wymagających narciarzy. Zabawę znajdą tu też osoby niejeżdżące na nartach. A może spróbować toru saneczkowego? Prowadzi od górnej stacji kolejki linowej Skalka aż do przystanku tramwajowego Horní Hanychov, w sumie 3 kilometry. A jak najlepiej przypomnieć sobie dzieciństwo, niż na porządnych sankach, ślizgu lub łopacie? Każdy to nazywamy inaczej, ale przeżycie będzie takie samo! Od Jeszczedu teraz przemieścimy się jeszcze trochę na północ, do Bedřichova, gdzie czeka na nas słynna Magistrala Izerska. Wszystkich narciarzy biegowych na pewno ucieszy, że jej trasy biegowe są regularnie utrzymywane, więc wszyscy możemy wypróbować którąkolwiek z w sumie 170 kilometrów tras. Amatorom narciarstwa zjazdowego Góry Izerskie oferują ponad 30 różnych ośrodków narciarskich. Do najpopularniejszych należy na pewno już wspomniany Skiareál Ještěd i Skireál Jizerky, który łączy trzy ośrodki narciarskie – Tanvaldský Špičák, Severák i Bedřichov.

A co dopiero taka jazda na nadmuchanej dętce. Bardzo popularna adrenalinowa atrakcja, w specjalnym toboganie śnieżnym, jest niecodziennym przeżyciem dla wszystkich bez różnicy wieku. Gdzieś wywiezie Was specjalny wyciąg, w innym miejscu musicie wspiąć się sami, abyście mogli pędzić krętym torem z górki. Można też użyć sobie wyjątkowej atmosfery jazdy wieczorem na oświetlonym torze. Ośrodki snowtubingowe są do dyspozycji na przykład na Benecku i w miejscowości Bedřichov.

Góry Łużyckie - nieodkryty klejnot pogranicza, który ukrywa w sobie więcej, niż mogłoby się wydawać. Jeżeli będą idealne warunki śniegowe, okolica Cvikova zmieni się na raj narciarzy biegowych. W szerokiej okolicy miasta jest utrzymywany kilka tras, które poprowadzą Was piękną przyrodą Góry Łużyckich. Krótszą trasę znajdziemy na łąkach pod szczytem Zelený vrch o długości w przybliżeniu 3 kilometry. A jeżeli uda się pogoda, możecie na niej podziwiać piękne widoki na szczyt Klíč i miasto Cvikov. Prawdziwym entuzjastom polecamy jednak trasę prowadzącą na Magistralę Łużycką. W ulicy K Rybníčku znajdziemy punkt wyjściowy trasy okrążającą szczyt Kamenitý, prowadzącą dalej na Milštejn, aż do rozdroża do Magistrali Łużyckiej.

Popularny narciarski stadion biegowy jest do dyspozycji w ośrodku Horní Mísečky w Karkonoszach. Oferuje doskonale utrzymywane trasy do klasycznego biegu narciarskiego i jazdy na łyżwach. Trasy o długości od 1,5 do 10 kilometrów spełniają parametry dla pucharu świata, więc nuda na pewno nie grozi. Już pierwsze spojrzenie na pokrytą śniegiem górę Kotel na pewno Was zachwyci. Można wybrać szlak grzbietowy do schroniska Vrbatova bouda i dalej do schronisk Vosecká lub Labská bouda. Jeżeli jednak bardziej odpowiada Wam równina, wybierzcie trasę na Benecko przez ośrodek Janova Hora lub miejscowość Přední Labská.

Jeżeli należycie do miłośników narciarstwa zjazdowego i szukacie pomysłów na najlepsze stoki, Karkonosze na pewno Was nie zawiodą. Z najpopularniejszych wymienimy Ski areál Čertova hora, Skiresort Černá Hora – Pec, Skiareál Svatý Petr, nie wolno też zapomnieć o ośrodku Skiareál Medvědín. Karkonoskie trasy zjazdowe należą do najlepszych w regionie. Są najdłuższe, świetnie utrzymywane, a ośrodki górskie są nowocześnie wyposażone dla zapewnienia maksymalnego komfortu. Nam wystarczy tylko przypiąć narty i ruszyć po puszystym śniegu z górki!

Okres zimowy oferuje niezliczone możliwości przyjemnego wypoczynku na nartach, sankach, łyżwach, albo na przykład rakietach śnieżnych. Zapakujcie więc sprzęt zimowy, coś dobrego na ząb i ruszajcie do nas do kraju Libereckiego. Nie zapomnijcie też odwiedzić nasze sieci społecznościowe, gdzie jesteśmy obecni jako REGION LIBEREC, abyście mieli najnowsze informacje o ośrodkach zimowych, warunkach śniegowych i innych pomysłach na zimową zabawę.

Liberec

Informace o trase

 
load