Wyszukiwanie

Jesień w Kraju Libereckim

Nieobliczalna pogoda, którą przynosi jesień, nie musi zaraz oznaczać końca sezonu turystycznego, przeciwnie. Jak mówi znane norweskie porzekadło „nie ma złej pogody, tylko złe ubranie“. Kraj Liberecki oferuje wiele możliwości do deszczu i na słoneczne popołudnie. Popatrzmy poniżej na parę pomysłów, dokąd wybrać się z rodziną i dziećmi o tej wielobarwnej porze roku.

Przy chłodnej i deszczowej pogodzie idealny wydaje się wariant obiektu rekreacyjnego w samym sercu Liberca. IQ Landia, zabawny rodzinny ośrodek, który na czterech piętrach oferuje interaktywne eksponaty, dzięki którym nie tylko dzieci, ale również dorośli mogą z pomocą gier i eksperymentów trenować swoje logiczne myślenie i użyć sobie zabawnego rodzinnego popołudnia. Zaraz obok przez ulicę znajduje się Centrum Babylon Liberec - kongresowy, hotelowy, ale dla nas głównie ważny kompleks rozrywkowy, który jest wielkim magnesem zwłaszcza z tutejszym aquaparkiem z czterema toboganami, ślizgawkami wodnymi i wieloma innymi atrakcjami. W centrum handlowym Plaza na placu Šaldovo náměstí znajduje się jedyny kryty Dinopark W Republice Czeskiej, który jest czynny od 2012 roku. Jest tu zainstalowanych ponad 70 prehistorycznych modeli dinozaurów. Główną atrakcją Dinoparku jest przedstawienie historii Ziemi z okresu przed 65 milionami lat o nazwie Tunel czasu. Jest tu też paleontologiczny plac zabaw, robotyczny model Tyrannosaura Rexa i kino 4D.

Jeżeli pozwoli na to pogoda, możecie wybrać się ze swoimi dziećmi na przykład do Harrachova. Harrachov oferuje szereg atrakcji i wrażeń nie tylko dla dzieci. Tor bobslejowy Happy World jest unikalny ze swoim górskim jeziorkiem, koło którego każdy jeździec przejedzie na ostatnim zakręcie toru. Jest tu też linowy Monkey Park, gdzie dzieci mogą dokazywać na 29 przeszkodach. Wstęp do parku linowego jest ograniczony wzrostem 140 cm, ale nie bójcie się, park linowy pamięta też o tych najmniejszych i jest tu łatwiejszy i bezpłatny park linowy również dla nich. Ze swoimi dziećmi możecie się wybrać również do znanych wodospadów Mumlavské vodopády. W przybliżeniu w połowie drogi po niebieskiej trasie turystycznej wybudowano specjalnie dla dzieci Lisią ścieżkę dydaktyczną. Częścią ścieżki jest 8 przystanków, na których dzieci dowiedzą się ciekawych informacji o lisach, i jednocześnie muszą pokonać jedną z zabawnych lisich przeszkód. Całe popołudnie możecie tak spędzić na spokojnym spacerze w barwnej jesiennej przyrodzie i oddychać świeżym powietrzem. Chociaż w pobliżu wodospadów jest bistro, nie zapomnijcie wziąć ze sobą do plecaka porządnych kanapek. A jeżeli chcecie swoim dzieciom zapewnić trochę ruchu, możecie się wybrać kolejką linową na szczyt Čertova hora i z powrotem zjechać na wypożyczonych hulajnogach.

Następne świetne pomysły, dokąd wybrać się z rodziną, znajdziecie na głównych strona Regionu Liberec. Nie zapomnijcie też zaglądać na facebookowy profil, gdzie nie tylko znajdziecie następne pomysły i ciekawostki o Kraju Libereckim, ale głównie możecie podzielić się swoimi komentarzami własnymi radami i wiedzą, dokąd wyruszyć na zabawne rodzinne popołudnie.

facebookový profil

Liberec

Informace o trase

 
load