Wyszukiwanie

Aktualności sezonu zimowego 2021/2022

Wysoka jakość i bogaty wybór sportów zimowych – to są powody, dla których Kraj Liberecki jest zaliczany do najlepszych destynacji na zimowy urlop. A my nie możemy inaczej, niż potwierdzić, ponieważ Góry Izerskie, górski grzbiet Jeszczedu, Góry Łużyckie i Karkonosze oferują perfekcyjne warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego i innych zimowych sportów adrenalinowych. Dlaczego więc nie skorzystać z tej okazji?

Wysoka jakość i bogaty wybór sportów zimowych – to są powody, dla których Kraj Liberecki jest zaliczany do najlepszych destynacji na zimowy urlop. A my nie możemy inaczej, niż potwierdzić, ponieważ Góry Izerskie, górski grzbiet Jeszczedu, Góry Łużyckie i Karkonosze oferują perfekcyjne warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego, biegowego i innych zimowych sportów adrenalinowych. Dlaczego więc nie skorzystać z tej okazji?

Od czego innego zacząć, niż od ośrodka Skiareál Ještěd – najlepszego miejsca do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Ośrodek oferuje 4 kolejki linowe i 6 wyciągów, które nam zapewnią bezpieczny i szybki transport na szczyt trasy zjazdowej. Trasy zjazdowe nadają się dla rodzin z dziećmi, ale również dla doświadczonych i wymagających narciarzy. Zabawę znajdą tu też osoby niejeżdżące na nartach. A może wypróbować tor saneczkowy? Prowadzi od górnej stacji kolejki linowej Skalka aż do przystanku tramwajowego Horní Hanychov, to znaczy, że mierzy 3 kilometry. A jak lepiej przypomnieć sobie dzieciństwo, niż na porządnych sankach, ślizgu lub łopacie? Każdy, co prawda, nazywamy to inaczej, ale przeżycie będzie takie samo!

A dla tych, dla których zimowy zjazd z górki nie daje dostatku adrenaliny … słyszeliście już o Lodowej ścianie w Libercu? Były kamieniołom granitu w samym centrum miasta w zimie zmienia się na idealny teren treningowy, który gościom oferuje wiele tras o różnym stopniu trudności.

Teraz przemieścimy się od Jeszczedu jeszcze trochę dalej na północ, do Bedřichova, gdzie na nasz czeka słynnaMagistrala Izerska. Wszystkich narciarzy biegowych z pewności ucieszy, że jej narciarskie szlaki są regularnie utrzymywane, więc wszyscy możemy użyć sobie dowolnej z liczących w sumie 170 kilometrów tras.

Najliczniej odwiedzanym regionem są jednak niewątpliwie Karkonosze. Skialpiniści mogą wyruszyć na wyprawy w okolicy miejscowości Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou lub Rokytnice nad Jizerou. Czekają tu na nas doskonałe i łatwe trasy, na które możemy wyruszyć też z dziećmi.

Cieszyć się ze śniegu i poznać okolicę miejscowości Špindlerův Mlýn można też z siodełka skuterów śnieżnych. Wystarczy tylko przyjść do którejś z miejscowych wypożyczalni, wysłuchać ważnego instruktażu, bezpiecznie się ubrać i możemy jechać! Wierzcie nam, że to niecodzienne przeżycie będziecie zawsze wspominać.

A co dopiero taka jazda na gumowej nadmuchiwanej dętce. Bardzo popularna jest atrakcja adrenalinowa w specjalny śnieżnym toboganie, jest niecodziennym przeżyciem dla wszystkich niezależnie od wieku. Czasem Was wywiezie specjalny wyciąg a czasem musicie wspinać się sami, abyście mogli pędzić krętym torem w dół. Można też użyć sobie wyjątkowej atmosfery wieczornych jazd na oświetlonym torze. Ośrodki snowtubingowe są do dyspozycji na przykład w miejscowościRokytnice nad Jizerou, naBenecku oraz w miejscowościBedřichov.

Jezioro Máchy w romantycznym otoczeniu niedalekiego zamku Bezděz oferuje w zimie przy sprzyjających warunkach idealne możliwości jazdy na łyżwach na zamarzniętym jeziorze. Nie zapomnijmy jednak o tym, że grubość lodu dla bezpiecznej jazdy powinna wynosić od 18 do 25 cm. Zaletą jest, że Jezioro Máchy łatwo zamarza dzięki ogólnie dużym mrozom w kotlinie Dokeská kotlina i rzadko bywa pokryte dużą warstwą śniegu. Z powierzchni jeziora są piękne widoki na Bezděz, Borný i pasmo Kummerské pohoří lamujące kotlinę Dokeská kotlina na północy. Ciekawostką jest skalista wysepka Myšlín wznosząca się pośrodku stawu. Powierzchnia wodna ma długość ponad 2 km i dzięki krętym brzegom jej obwód wynosi około 7 km. Załóżcie więc łyżwy i pójdźmy razem poślizgać się!

Okres zimowy oferuje mnóstwo możliwości, jak go sobie dobrze użyć na nartach, sankach, łyżwach, lub na przykład rakietach śnieżnych. Zapakujcie więc sprzęt zimowy, coś dobrego na ząb i wybierzcie się z nami do Kraju Libereckiego. I nie zapomnijcie obserwować naszych portali społecznościowych, gdzie jesteśmy obecni jako REGION LIBEREC, abyście mieli najnowsze informacje o ośrodkach zimowych, warunkach śniegowych i innych pomysłach na zimową zabawę.


Liberec

Informace o trase

 
load