Wyszukiwanie

Kamery telewizyjne też wiedzą, dokąd na wycieczkę!

Powoli, ale wciąż zbliża się granica drugiej połowy wakacji. My wiemy, czas szybko ucieka! Dopiero zdążyliśmy się wykąpać. A ponieważ na basen, staw ani jezioro nie ma pogody, musimy wymyślić inną zabawę. Pogodynki przepowiadają znów deszczowe tygodnie, więc nie musimy się wcale wstydzić tego, że chcemy je spędzić pod ciepłym kocem, z gorącym kakao w ręce i dobrym programem telewizyjnym. My Ci ich kilka polecimy, ponieważ nie mogąc podróżować naprawdę spróbujmy zwiedzić nasz kraj chociaż wirtualnie.

Powoli, ale wciąż zbliża się granica drugiej połowy wakacji. My wiemy, czas szybko ucieka! Dopiero zdążyliśmy się wykąpać. A ponieważ na basen, staw ani jezioro nie ma pogody, musimy wymyślić inną zabawę. Pogodynki przepowiadają znów deszczowe tygodnie, więc nie musimy się wcale wstydzić tego, że chcemy je spędzić pod ciepłym kocem, z gorącym kakao w ręce i dobrym programem telewizyjnym. My Ci ich kilka polecimy, ponieważ nie mogąc podróżować naprawdę spróbujmy zwiedzić nasz kraj chociaż wirtualnie.

Jak zabić nudę, poradzi nam na przykład Loskuták na výletě (Loskuták na wycieczce). Zaraz na początku wspólnie wybierzemy się z nim na zamek Tolštejn – to znaczy ruiny średniowiecznego zamku. A jak sam Loskuták się przekonał, ze szczytu dostępnego po żelaznych schodach jest piękny widok na Góry Łużyckie i do doliny na Jiřetín, Horní i Dolní Podluží i Varnsdorf, za którymi na horyzoncie widać szczyty Wyżyny Szluknowskiej i Łużyce. W ramach wyprawy Loskutáka nie może zabraknąć też wizyty w miejscowości Krásná Lípa, która nie przypadkiem otrzymała swoją nazwę. Chlubi się na przykład domem z ekspozycją Czeskiej Szwajcarii. Ta interaktywna ekspozycja zachwyci wszystkich, którzy pragną odkrywać krajobraz Czeskiej Szwajcarii wszystkimi zmysłami. Teraz jednak już wsiadamy do pociągu i wyruszamy jeszcze do miejscowości Nový Bor – znanej przede wszystkim z szklarskiego kompleksu Novotný Glass. A kto wspólnie z nami patrzy, już wie, o której godzinie mamy dotrzeć na miejsce, abyśmy sami spróbowali dmuchać szkło. Dziękujemy za świetne pomysły, Loskutáku!

Lukáš Hejlík już długo wędruje po czeskich łąkach i morawskich gajach. Jego projekt Gastromapa Lukáše Hejlíka jest już legendarny! W tym roku w lecie zaprasza do odwiedzenia najlepszych scen gastronomicznych w Republice Czeskiej. Jako pierwszy cel słusznie wybrał Liberec. Nie tylko dlatego, że Liberec można pokochać na całe życie, ale też jest dosłownie Mekką doskonałej kawy, lodów, oraz doskonałego jadła i picia. Pójdźmy teraz z Lukášem przejść się stolicą północy w jego programie Kudy, foodie? Nie ominiemy takich miejsc, jak DOK Liberec, Jedno Kafe, Bistro Široká, czy też bardzo popularnej lodziarni Zmrzlinářství Leda. A od nas tam znajdziesz też parę miejsc, które w Libercu polecamy my! Czy słyszałeś na przykład o Leśnym kąpielisku?

Tydzień od 21 do 25 lipca na falach radia Evropa 2 był poświęcony krajowi na północy. Nie tylko można było uczestniczyć w konkursie i ciekawe pobyty we wszystkich destynacjach turystycznych, ale również zaczerpnąć cool pomysłów na wycieczki i dowiedzieć się, dlaczego w lecie 2021 roku wybrać się na urlop właśnie pod Jeszczed. Tak na wszelki wypadek, gdyby Ci ten nasz powód, że Jeszczed jest po prostu urzekający, nie wystarczył.

A na jakie programy jeszcze możemy się cieszyć jesienią? Zwłaszcza miłośników historii pocieszy dokumentarny serial Czeskiej Telewizji, który będzie przedstawiać dosłownie ukryte klejnoty. W Kraju Libereckim aktor Jaroslav Plesl zajrzy do Gór Łużyckich na zamek Grabštejn. Program będzie nosił nazwę Neobjevené skvosty (Nieodkryte klejnoty) i już wkrótce możemy go wspólnie oglądać. Kamery i reflektory będą skierowane nadal na nasz kraj, ponieważ aktualne przygotowuje się szereg ciekawych programów. Na przykład zdradzimy, że wybierze się do nas Aleš Háma ze swoim samochodem kempingowym w drugiej serii programu Karavanem po Česku. Alena Zárybnická przedstawi fenomen wspinaczki w Czeskim Raju, Josef Polášek wyruszy na wędrówkę po gospódkach i browarach a Martin Kraus przejedzie pięknymi miejscami na końskim grzbiecie. W przygotowaniu wszystkich tych programów partycypuje i częściowo je finansuje wydział ruchu turystycznego Kraju Libereckiego.

Kto chciałby przypomnieć sobie programy, które polecaliśmy już w przeszłości, znajdzie je tu: do atrakcji Liberecka, Jeziora Máchy i jego okolicy wybraliśmy się wspólnie w programie Českem nejen za sportem (Przez Czechy nie tylko za sportem), a porządną dawkę adrenaliny przedstawili nam prezenter Jiří Hölzel i sportowiec Teodor Kováč, którzy nacisnęli na pedały i wyruszyli na rozpoznanie do Gór Łużyckich w programie Po trailech přes hory (Po trailach przez góry).

A rada dla wszystkich entuzjastów Instagramu. W tym roku w lecie przebiega też szereg influencer i press tripów. Do naszego pięknego kraju już zdążyli wybrać się na przykład instagramerki Natálie Tolarová, Anna Kadeřávková i Anna Šulcová, czy też fotograf Jan Řeháček. Rozgrzejmy więc telefony i pozwólmy inspirować się pomysłami, które znajdziemy na ich portalach społecznościowych. Następne pomysły, od nas, znajdziesz też na naszym Facebooku i Instagramie, gdzie jesteśmy obecni Region Liberec! Teraz jednak już włączmy telewizor, siądźmy z nogami na stole i pozwólmy się inspirować!

Liberec

Informace o trase

 
load