Wyszukiwanie

Ścieżka ruchu Meixnera

Ścieżka ruchu została nazwana na cześć lokalnego kronikarza i nauczyciela. Jest to krótki spacer dla dzieci i dorosłych z elementami zabawy i ćwiczeń. Prowadzi z urzędu miasta Prysk przez altany do basenu i ma 2 km długości.
Szlak ruchowy Meixner powstał w 2018 roku i od tego czasu przyciąga nie tylko dzieci. Zaczyna się w budynku Urzędu Miasta w Dolní Prysek. Ścieżka jest oznaczona oryginalnymi drewnianymi znakami lokalnego rzeźbiarza Pana Jelínka. Co za wskaźnik, to małe arcydzieło.

Z urzędu miasta na skraju lasu znajduje się cmentarz. Po drodze jest wiele okazji do wypróbowania siły i zręczności, ćwiczenia na maszynach fitness lub po prostu rozciągnięcia ciała na element ćwiczeń. Wszystkie są oryginalnym dziełem lokalnego stolarza. Po drodze masz okazję wspiąć się na punkty widokowe i podziwiać widok na Góry Łużyckie. Częścią szlaku jest plan terenu wspinaczkowego. Jeśli chcesz skorzystać z jeszcze większego doświadczenia, wypróbuj wariant bosonohou, tzn. Przejdź długą ścieżkę bez butów.

Szlak kończy się w Horní Prysek nad basenem w miejscu oryginalnej altany historycznej (dziś jej replika) z widokiem na pięknie zrekonstruowany kościół św. Piotra i Pawła, malownicza wioska wycięta w dolinie i naprawiony basen. W okolicy basenu znajdują się elementy zabaw dla dzieci, drabinki do wspinaczki, huśtawki i hobbity.

Prysk

Informace o trase

 
load