Wyszukiwanie

Galeria Regionalna Liberec - Łáźnia

Galeria Okręgowa w Libercu jest piątą pod względem wielkości galerią w Republice Czeskiej. Została założona w 1953 roku, a od 2014 roku mieści się w budynku dawnych miejskich łazienek. Zbiory galerii obejmują ponad 21 000 dzieł sztuki z Czech, Niemiec, Austrii, Francji, Niderlandów i innych krajów europejskich, dzięki czemu galeria określana jest mianem Muzeum Sztuki Europejskiej.

Zbiory galerii prezentowane są na stałych ekspozycjach:

Heinrich von Liebieg – kolekcjoner i mecenas: Kolekcja obejmuje dzieła sztuki pochodzenia francuskiego, niemieckiego i austriackiego, przeważne z XIX wieku.

Na falach sztuki: Wystawa poświęcona sztuce z Czech, Moraw i Śląska od wczesnych czasów nowożytnych do dnia dzisiejszego.

Złoty wiek malarstwa niderlandzkiego: Kolekcja obrazów z XVI-XVIII wieku urzekająca atmosferą. Prezentuje przykłady poszczególnych rodzajów i gatunków malarskich i przypomina główne ośrodki malarstwa niderlandzkiego.

Buď v obraze (Ucz się i baw): Edukacyjna wystawa przedstawiająca w formie zabawy i w popularny sposób świat sztuki. Interaktywna wystawa przeznaczona jest dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Wystawy czasowe: Wystawy czasowe są poświęcane wszystkim gatunkom sztuki, przede wszystkim sztuce regionu oraz sztuce czeskich Niemców. Galeria Okręgowa w Libercu organizuje w ramach wystaw programy towarzyszące dla szkół, warsztaty artystyczne dla publiczności oraz zwiedzanie z przewodnikiem.

mailLiberec

Masarykova 14 / 723, Liberec, 460 01

Telefon:+420 485 106 325
GSM:+420 723 588 829
E-mail:oblgal@ogl.cz
Web:www.ogl.cz
Wykład w obcym języku
język niemiecki
Usługi
Parking
Szatnia
Punkt gastronomiczny
Dostosowanie dla osób niepełnosprawnych

Informace o trase

 
load