Wyszukiwanie

ZOO i ogrody botaniczne

zoo
Wytworzono 13.3.2018 10:51:44 | przeczytano 8540x | ernest

Vyhledávané slovo:

Libereckie ZOO jest najstarszym zoo na terenie  byłej Czechosłowacji. Jest domem dla 170 gatunków zwierząt, do których zalicza się również wyjątkowy biały tygrys indyjski, jedyny taki gatunek w całym kraju. Podziwiać tam można także urocze pandy czerwone, pantery śnieżne, słonie indyjskie oraz żyrafy Rothschilda. Zoo jest czynne przez cały rok!

ZOO Dvůr Králové poszczycić się może największą liczbą zamieszkałych tam zwierząt afrykańskich w Europie. Na własne oczy zobaczyć tu można nosorożce, zebry, bawoły i parę gatunków antylop. Jako jedyne zoo w Czechach, w okresie od maja do września oferuje możliwość zwiedzania safari afrykańskiego, podczas którego zwiedzający przejeżdżają między swobodnie poruszającymi się zwierzętami w specjalnie przygotowanych do tego celu dwupiętrowych safaribusach. Nowość w ofercie (od 2015 roku) stanowi również pełne wrażeń lwie safari!

Jeżeli lubią Państwo bardziej florę niż faunę, to zachęcamy do odwiedzenia najstarszego ogrodu botanicznego w Czechach, który znajduje się w Libercu. Do najpopularniejszych gatunków tam występujących zalicza się najdłużej uprawiane drzewko bonsai w Europie, pokaźna kolekcja roślin mięsożernych i orchidei oraz pawilon z akwariami.

Miłośnikom podziwiania rybek zalecamy odwiedziny w miejscowości Česká Lípa. W tutejszym akwarium pływa ponad 80 gatunków ryb tropikalnych z całego świata.


Wybór miasta

Region

Nazwa XDatum vložení X
Powiększyć mapę
 
load