Wyszukiwanie

Torfowisko

raseliniste
Wytworzono 13.3.2018 10:23:32 | przeczytano 8776x | ernest

Vyhledávané slovo:

Torfowisko to zaawansowany ekosystem z wodą podpowierzchniową lub opadową, produkujący duże ilości biomasy roślinnej. W trakcie unikalnego procesu naturalnego obumarłe części roślin gromadzą się, a w dolnych warstwach bez dostępu powietrza zmieniają się w torf. Wyrastają na nim zachwycające rośliny.

Wprawdzie największe torfowisko w Górach Izerskich nie jest dostępne dla zwiedzających, ale nie należy się tym rozczarowywać – kilka innych torfowisk można zobaczyć dzięki powstałym na ich terenie ścieżkom dydaktycznym. Narodowy rezerwat przyrody Rašeliniště Jizerky, osadzony wzdłuż meandrów rzeki Izerki i jej dopływów, cieszy się powodzeniem ze względu na panujące tam ekstremalne warunki klimatyczne z niskimi temperaturami, bogatymi opadami deszczu i śniegu.

Torfowiska Černohorská rašeliniště oczarują Państwa przepięknym otoczeniem, rzadką roślinnością, świeżym powietrzem oraz ptasim śpiewem. Korzystając ze ścieżki dydaktyczne, będziecie mieli Państwo możliwość wejścia na wieżę widokową, z której można podziwiać łąkę torfową. Ścieżka jest odpowiednia również dla małych dzieci.

Klikvová louka to częściowo wydobyte torfowisko,  stanowiące jednocześnie rezerwat przyrody.

  

Wybór miasta

Region

Nazwa XDatum vložení X
Powiększyć mapę
 
load